Jeugd Wedstrijdverslag

Wedstrijdverslag Dwingeloo D3 – Uffelte D1 ( 09/03/2013 )

Vandaag ging de reis naar Dwingeloo voor de 2e wedstrijd van de voorjaars competitie. Van voorjaar was vandaag echter geen sprake, koning winter was nog maar eens terug gekomen en zorgde in Dwingeloo voor “Siberische” omstandigheden. Een snijdend koude wind in combinatie met regen maakte de omstandigheden verre van aangenaam. De jongens waren dan ook de kleedkamer niet uit te slaan met als gevolg een ultra korte warming up wat de voorbereiding op de wedstrijd niet ten goede kwam.

Vanaf de start van de wedstrijd was zichtbaar dat onze voorbereiding niet goed was, Dwingeloo was in alle duels de bovenliggende partij. In het eerste deel van de 1e helft kwamen wij er niet aan te pas wat al snel resulteerde in een doelpunt voor Dwingeloo. Ook na de 1-0 waren onze jongens niet bij machte om onder de druk uit te komen, de tegenstander was overal in het veld eerder bij de bal en ze bleven continu gevaarlijk. Na ongeveer 20 minuten spelen was Dwingeloo al vier maal succesvol geweest en was de tussenstand terecht 4-0.

Na de 4-0 leken wij eindelijk klaar om van deze partij een echte wedstrijd te maken, er werd niet meer geklaagd over de kou en er werden weer duels gewonnen. In de loop van de eerste helft kwam er mede door een aantal wissels meer structuur in het team. Op de linkerflank kwam Jonathan in het team voor de niet fitte Jochem, door zijn snelheid kwam er direct gevaar. Vlak voor de rust werden wij beloond door de strijd die we in het tweede deel van de eerste helft leverden. Een goed genomen corner van Twan kwam voor de voeten van Levi die zich niet bedacht en met een mooi schot voor de 4-1 ruststand tekende.

Na het rustsignaal gingen de spelers in een sprintje naar de kleedkamer om zo veel mogelijk warmte van de kachel op te pikken. De leider van Dwingeloo werd met gejuich ontvangen toen deze een dienblad vol met heerlijke warme koppen thee onze kleedkamer binnen bracht. Het kwartiertje rust in de warme kleedkamer deed onze jongens goed. De coach had slechts een aantal aanwijzingen waarbij strijd leveren de belangrijkste was, als er strijd wordt geleverd is verliezen namelijk minder erg dan dat we ons de kaas heel simpel van het brood laten eten.

De warme kleedkamer en het kopje thee was goed ontvangen, want in de tweede helft werd er een stuk beter gevoetbald. In de opstelling waren er een paar wijzigingen gedaan, Clemens werd als spits opgesteld en Twan werd op de rechts buiten positie neer gezet. Op het middenveld werd de plek van Clemens door Thijs over genomen, Thijs kon met zijn snelheid meer gevaar stichten in de voorhoede en ook de defensie waar nodig ondersteunen. Op de rechtsback positie mocht Chris zijn kunsten laten zien, hij had al een paar keer aangegeven dat hij graag als verdediger opgesteld wilde worden. Al snel in de tweede helft kregen wij onze eerste kans, Tom stuurde Jonathan met een afgemeten pass de diepte in, deze wist met zijn snelheid door de defensie van Dwingeloo te komen. Oog in oog met de keeper zag Jonathan Thijs vogeltje vrij op de 11 meter staan, een pass op Thijs leek hem beter dan zelf afronden, maar helaas wist Thijs deze buitenkans niet te benutten, in plaats van de bal rustig in het lege doel schuiven schoot hij hard en ver naast het doel. Lang hoefden wij echter niet te wachten op een tweede treffer, een corner van Clemens werd door één van de spelers van Dwingeloo binnen de 16 met de handen weggewerkt met een penalty tot gevolg. Voor dit karweitje ging Clemens achter de bal staan, op donderdag tijdens de training werd er nog uitvoerig geoefend op het nemen van penalty’s waar Clemens vaak succesvol was. Vol vertrouwen ging hij dan ook achter de bal staan, een korte aanloop en een mooie schuiver in de hoek leverden het gewenste resultaat op. Het vertrouwen op een goede afloop kwam terug bij de jongens en vol overtuiging werd de tegenstander ver op eigen helft terug gedrongen. Een aantal mooie kansen leverde nog niet het beoogde resultaat op, zo belanden schoten van Erik en Tom in de handen van de keeper en miste een schot van Twan net het doel. Wederom was een corner van ons weer succesvol, Dwingeloo zag geen kans om de bal het doelgebied uit te werken waarna Thijs via een tegenstander de bal in het vijandelijke doel wist te werken (4-3). Na de 4-3 was Dwingeloo helemaal het spoor kwijt, van aanvallen kwam niet veel meer en de aanvallen die enige vorm kregen werden door onze verdedigers Tom, Chris, Dylan, Daan en Erik in de kiem gesmoord. Onze nieuwe rechtsback Chris vermaakte zich prima in de achterhoede, hij wist telkens zijn tegenstander de bal te ontfutselen en wist daarna ook vaak met een mooie lange bal een medespeler in de voorhoede te bereiken wat meteen weer voor gevaar zorgde. Met nog ongeveer 5 minuten spelen wisten wij de gelijkmaker te maken, deze kwam ook weer uit een corner. Een mooi genomen corner kwam bij de volledig vrijstaande Levi op het hoofd, met een mooie strakke kopbal liet Levi de keeper van Dwingeloo kansloos en zo kwamen wij op gelijke hoogte. Nu nog één doelpunt en de teleurstellende 4-1 achterstand uit de eerste helft was helemaal goed gemaakt. Dat betekende nog even vol aan de bak voor een laatste slot offensief, Pim in de ploeg gekomen voor een moe gestreden Thijs wist op het middenveld de bal te veroveren en gelijk werd er door Pim een pass gegeven op de geheel vrij staande Diederik. Met een mooie bal wist Diederik vervolgens onze spits Clemens te bereiken, ondanks de druk van twee Dwingeler verdedigers wist Clemens zich vrij te spelen en verwoestend uit te halen. Het schot van Clemens was voor de keeper niet te houden en de bal verdween voor de vijfde maal in het vijandelijke doel. Met dit doelpunt kwam ook de eindstand op het scorebord 4-5, een prima prestatie om na een teleurstellende eerste helft zo terug te komen.

Na het laatste fluitsignaal was iedereen uiteraard uitzinnig van vreugde en werd deze overwinning uitbundig gevierd. Eenmaal terug in de kleedkamer werd snel de natte koude sportkleding uit getrokken en ging de laatste sprint van deze ochtend naar de heerlijk warme douche. Volgende week staat wederom een uitwedstrijd op het programma dan is Olde Veste D7 uit Steenwijk onze tegenstander. Dit team heeft de eerste twee wedstrijden ruim gewonnen dus het belooft weer een spannende ochtend te worden.

Related Posts